doi:10.3849/1802-7199

Úvodní slovo

ikona souboruCelý článek ve formátu PDF Více o autorovi

Vážení čtenáři!

V roce 2003 vydáváme druhé číslo "Obrany a strategie". Od prvního letošního čísla jsme dosáhli určitých změn v organizaci přístupu k našemu časopisu. Reagovali jsme na projevený zájem čtenářů o obsah našeho časopisu a zabezpečili jeho umístění v elektronické podobě na adrese http://www.army.cz na stránce "Vojenský tisk", časopisy "Obrana a strategie". Redakční rada zajistila vydání anglické verze čísla 1/2003. Nežijeme v iluzích o touze všech po nových informacích a poznatcích. Vytváříme však podmínky, které umožňují zájemcům o náš časopis nejen přečíst si něco z produkce, ale rovněž zaslat připomínky redakční radě.

Obrana a strategie má stránky předurčené pro prezentování problémů spojených s posuzováním změn v procesech zajišťování bezpečnostního prostředí České republiky. Je fórem pro strategická studia, pro prezentaci názorů, které souvisí s problematikou obrany, ale i strategie. Není určen jen pro příslušníky Ústavu strategických studií, ale pro všechny autory, kteří mají možnost publikovat své poznatky a názory a to jak z České republiky, tak ze zahraničí.

Hlavní událostí uplynulého období, která ovlivnila stav zajišťování bezpečnosti a obrany České republiky je Reforma ozbrojených sil ve změněných zdrojových podmínkách.

Předkládané číslo našeho časopisu shrnuje poznatky, které jsou z oblastí politických souvislostí a mezinárodních vztahů, přibližují úkoly ozbrojených sil České republiky a analyzují vojenské souvislosti na operační a strategické úrovni. Dotýkají se problematiky terorismu a představují transformaci Lotyšských ozbrojených sil a trendy v Belgii. Informuje o vyzbrojování v Nizozemsku, o orgánu NATO - NAMSA, vysoce přesných zbraních a vzniku Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA.

Přeji Vám, vážení čtenáři, aby obsah našeho časopisu napomohl rozvoji Vašich znalostí a aby informace v něm obsažené napomáhaly při úspěšném řešení Vašich praktických úkolů na poli obrany a bezpečnosti České republiky.

Předseda redakční rady
Ing. Josef JANOŠEC, CSc.

Vytvořeno 10.7.2007 15:39:23 | přečteno 6865x | Hlavacek