doi:10.3849/1802-7199

Americký pohled na šíření jaderných zbraní ve světě

Americké centrum pořádá přednášku profesora Bradleyho A. Thayera z Baylorské univerzity na téma "Americký pohled na šíření jaderných zbraní ve světě".

KDY: Čtvrtek 4. března v 17:30 hod.
KDE: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana

Jen pár témat se v rámci mezinárodních vztahů těší takovému zájmu akademiků a politiků jako šíření jaderných zbraní. V odborné literatuře se nejčastěji setkáváme se čtyřmi klíčovými otázkami: Proč chtějí jednotlivé státy vlastnit jaderné zbraně? Jak získávají komponenty nezbytné pro výrobu jaderných zbraní? Jaké jsou důsledky šíření jaderných zbraní ve světě? A jak je možné zabránit, aby se tyto zbraně dostaly do rukou nestátním organizacím? Bradley Thayer se ve své přednášce pokusí právě na tyto otázky odpovědět.

Profesor Thayer získal doktorský titul z politických věd na Chicagské univerzitě a do okruhu jeho profesních zájmů spadá široké spektrum témat: mezinárodní politika zahrnující teorii mezinárodních vztahů, bezpečnostní politiku Spojených států, jaderné zastrašování a šíření jaderných zbraní, terorismus; vzestup Číny; NATO a transatlantické vztahy; prolínání přírodních věd do politicko-behaviorálních témat jako např. původ války a etnických konfliktů nebo dynamika sebevražedného terorismu.

Přednáška bude v anglickém jazyce.

Životopis Bradleyho Thayera

Poslední návštěva Bradleyho Thayera v Praze

Vytvořeno 2.3.2010 8:04:49 | přečteno 3232x | Frank