doi:10.3849/1802-7199

Sborník seminárních vystoupení Bezpečnostní a vojenská strategie

Informujeme čtenáře, že v sekci Výběr z produkce ÚSOS byl umístěn sborník seminárních vystoupení týkajících se tématické oblasti bezpečnostní a vojenské strategie.

Úvodní slovo editora:

V předmětu Bezpečnostní a vojenská strategie mohli v několika seminářích příslušníci 21. kurzu generálního štábu Aloise Eliáše a učitelé ústavu vyjádřit své názory v oblasti predikce a metod hodnocení bezpečnostního prostředí jako základu ke strategickému rozhodování odpovědných funkcionářů, v oblasti bezpečnosti a mezinárodních bezpečnostních vztahů, zvláště v identifikaci možných bezpečnostních hrozeb a hodnocení potenciálu možností hlavních aktérů mezinárodní bezpečnosti a konečně v oblasti výhod a nevýhod členství České republiky v NATO a EU.

Naprostá většina vystoupení jsou hodnotná a vyjadřují názory, v mnoha případech i odlišné od názorů oficiálních. I někteří vědecko-pedagogičtí pracovníci se aktivně zapojili svými věcnými vystoupeními. Zajímavým vystoupením byla analýza, resp. pokus o analýzu mezinárodních konfliktů z období let 1990 - 2006 a zapojení ozbrojených sil České republiky do nich.
Tímto sborníkem bychom chtěli přispět do banky názorů a dat z problematiky bezpečnosti a mezinárodních bezpečnostních vztahů.

doc.Ing. Milan Kubeša, CSc.

ikona souboruSborník ve formátu PDF

Vytvořeno 17.12.2008 12:54:42 | přečteno 3808x | Hlavacek