doi:10.3849/1802-7199

Sborník ze semináře Vývojové trendy...

Dne 22. května 2008 proběhl na Ústavu strategických studií Univerzity obrany odborný seminář s názvem "Vývojové trendy v naplňování operačních schopností a podíl perspektivních technologií ve vyzbrojování zbrojními systémy".

Cílem odborného semináře byla prezentace teoretických poznatků a výměna praktických zkušeností v oblasti naplňování operačních schopností a vliv perspektivních technologií na obranný průmysl a vyzbrojování ozbrojených sil.

Odborný seminář byl organizován ve třech blocích:

1. Současné trendy ve vyzbrojování, role obranného průmyslu, vliv vědy a výzkumu na vyzbrojování;
2. Trendy v rozvoji operačních schopností, dlouhodobé požadavky na schopnosti (LTCR);
3. Zkušenosti z použití moderních zbraňových systémů v současných operacích, trendy v perspektivních technologiích a jejich zavádění do zbrojních systémů.

Pracovního jednání se zúčastnili zástupci součástí Ministerstva obrany a Generálního štábu Armády České republiky, operačních velitelství, Univerzity obrany, zástupci z poradního týmu CUBIC a zástupci Asociace obranného průmyslu.

Aktuální oblast a problematika vyzbrojování je jedním z pilířů pro naplňování operačních schopností moderní armády 21. století. Prezentace, diskusní vystoupení a závěry z odborného semináře byly vydány formou sborníku a jsou volně dostupné ikona souboruzde.

Kontaktní osoba:

Pplk.Ing. Ivo Pikner
Ústav strategických studií
Univerzita obrany
Tel: +420 973 442 725
E-mail: ivo.pikner@unob.cz

Vytvořeno 2.6.2008 16:17:53 | přečteno 4448x | Frank