doi:10.3849/1802-7199

Tématická diskuse k revizní konferenci Římského statutu Mezinárodního trestního soudu

Ústav mezinárodních vztahů, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a Informační centrum OSN v Praze pořádají tematickou diskusi k revizní konferenci Římského statutu Mezinárodního trestního soudu (ICC).

Kdy: pondělí 17. května 2010 od 16.00 hod.
Kde: Ústav mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1

Řečníci:

JUDr. Renáta Klečková, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, členka delegace České republiky na revizní konferenci v Kampale:
Perspektivy Mezinárodního trestního soudu

JUDr. PhDr. Veronika Bílková, Ph.D., E.MA, Ústav mezinárodních vztahů:
Z Říma do Kampaly a kam dál? Mezinárodní trestní soud 12 let poté

Moderátorem diskuse bude Michal Broža, vedoucí Informačního centra OSN v Praze

Akce si klade za cíl vyvolat širší diskusi o fungování ICC a agendě revizní konference, která se uskuteční se ve dnech 31. května až 11. června 2010 v ugandské Kampale. Zástupci smluvních stran, signatářských i nesmluvních států zde budou diskutovat zejména změny Římského statutu a bilancovat otázky mezinárodní trestní spravedlnosti. K návrhům změn patří revize článku 124 Římského statutu (umožňuje státům při ratifikaci odložit jurisdikci ICC nad válečnými zločiny o sedm let), návrh definice zločinu agrese a návrh rozšíření zákazu používání některých druhů zbraní a střel v nemezinárodních ozbrojených konfliktech.

Pořadatelé žádají zájemce o účast o její potvrzení e-mailem (conference_service@iir.cz) nejpozději do pátku 14. 5. 2010.

ikona souboruPozvánka.

Vytvořeno 12.5.2010 12:58:49 | přečteno 2448x | Frank