doi:10.3849/1802-7199

Vztahy střední Evropy k Ruské federaci a budoucnost strategického partnerství EU-Rusko

Ústav mezinárodních vztahů, v.v.i. ve spolupráci se zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung v ČR pořádá mezinárodní konferenci na téma "Vztahy střední Evropy k Ruské federaci a budoucnost strategického partnerství EU-Rusko. Středoevropský dialog mezi Českou republikou, Německem, Polskem a Slovenskem."

Konference se bude konat v pondělí 29. a v úterý 30. září 2008 v Zrcadlovém sále Černínského paláce (MZV ČR).

Cílem celé akce je za účasti vysokých politických představitelů z Německa a České republiky a za přispění renomovaných odborníků ze střední Evropy diskutovat základní zahraničně-politické postoje a přístupy zemí střední Evropy vůči Rusku a určit možné budoucí politické limity vztahu mezi Ruskem a Evropskou unií.

Pracovním jazykem konference bude angličtina.

Jeden z panelů konference bude věnován prezentaci a diskusi politických reprezentantů. V jeho rámci vystoupí jako zahraniční host místopředseda Zahraničního výboru Bundestagu p. Hans-Ulrich Klose, předseda Výboru pro záležitosti EU Senátu Parlamentu ČR p. Luděk Sefzig a předseda Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR p. Jan Hamáček. Pouze u tohoto panelu bude zajištěn tlumočnický servis mezi češtinou a angličtinou.

Vzhledem k nutným bezpečnostním opatřením při vstupu do budovy MZV ČR a k omezenému počtu míst v sále jsou zájemci o účast žádáni, aby se zaregistrovali nejpozději do pondělí 22. září 2008 na emailové adrese conference_service@iir.cz nebo na telefonním čísle 251 108 260.

ikona souboruProgram konference.

Vytvořeno 10.9.2008 22:43:07 | přečteno 3600x | Frank