doi:10.3849/1802-7199

Základní informace

Recenzovaný časopis Obrana a strategie je vydáván od roku 2001 a zaměřuje se na bezpečnostní a strategická studia, vojenství, mezinárodní vztahy a další související témata. Je určen přispěvatelům a čtenářům profesně se zabývajícím oblastí bezpečnosti a obrany: bezpečnostním expertům, příslušníkům ozbrojených sil, akademickým pracovníkům, studentům relevantních oborů (bezpečnostní a strategická studia, mezinárodní vztahy, politologie aj.) a dalším zájemcům z řad české i mezinárodní bezpečnostní komunity.

Od roku 2007 podléhají anonymnímu recenznímu řízení obligatorně všechny články. Tímto opatřením je sledována maximální kvalita a objektivita publikovaných textů.

Časopis je zveřejňován od roku 2021 pouze v elektronické verzi na internetu. Fulltextový obsah aktuálního čísla i kompletního archivu je dostupný na internetových stránkách časopisu.

Obrana a strategie je "open access" časopis, což znamená, že veškerý obsah je čtenáři nebo jeho instituci dostupný bezplatně. Čtenáři mohou číst, stahovat, kopírovat, distribuovat, tisknout, prohledávat nebo odkazovat na plné verze článků nebo je využívat jiným zákonným způsobem bez nutnosti žádat o předchozí souhlas vydavatele nebo autora. Statut časopisu je plně založen na definování "open access" dle Budapest Open Access Initiative.

Texty publikované v časopise podléhají licencí Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License.

CC BY-ND 3.0, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 18.5.2012 13:25:38 | přečteno 5346x | Frank